2023-03-30
На запрошенням Голови профспілкової організації студентів Полтавського Державного Медичного Університету військовий капелан окремої частини Національної гвардії України протоієрей Геннадій Коваленко взяв участь у молодіжному диспуті на тему: «Культура молодіжного мовного спілкування в побуті, на вулиці, в сім'ї, на роботі, з друзями та колегами, в стінах університету та використання при цьому ненормативної лексики».
Використання нецензурної лексики досить поширене серед молоді. Для підлітків лайка послуговує своєрідним засобом самоствердження. Військові, наприклад, використовують лайку як розряд від стресових факторів, або скорочення діалогу-заклику до дії у ситуаціях, коли нема часу вдаватися до науково-естетичних роз'яснень. Хоча, на перший погляд, лайка — це звільнення почуттів, багато людей помітило, що лихослів'я породжує лихослів'я.
У деяких країнах використання нецензурної лайки як образа гідності вкрай непристойним способом віднесена до кримінальних злочинів. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, публічне вживання нецензурної лайки може розцінюватися як дрібне хуліганство (стаття 173), що карається штрафом (3-7 НМДГ) або громадськами роботами (40-60 годин), або виправними роботами (1-2 місяці з відрахуванням 20 % заробітку), або адміністративним арештом (до 15 діб). Законодавці неодноразово піднімали питання про протидію лихослів'ю, подаючи проєкти законів про «дематюкацію української мови».
|